Páskové ploutve s otevřenou patou či ploutve na přístrojové potápění jsou vhodné na potápění či šnorchlování ve studenějších vodách či tam, kde je třeba přesunů po břehu s výstrojí na zádech, kde by hrozilo poranění nohy. K těmto ploutvým je nutné vybrat vhodnou neoprenovou botičku.

  

Zobrazen 1. – 12. z 25 výsledků

Ploutve Technisub IDEA 3 HF

Ploutve Aqualung Idea 3 HF Giant Gray

999  s DPH

Tyto ploutve byly oceněny některými z nejlepších časopisů o potápění a to hlavně v poměru „vyvinuté úsilí/výkon“. Byla vyvinuta jedinečná patentovaná technologie lisování, při které dochází ke spékání tří materiálů o různé ohebnosti najednou. Výsledkem je bota vyrobená z jemné, pružné termoplastické pryže, měkký, elastický technopolymer, v centrální části listu, poskytující variabilní geometrii, – silnější a houževnatější materiál v nosné konstrukci.

Variabilní geometrie ploutví IDEA3 se při kopu dolů formuje do vydutého tvaru, čímž způsobuje „lopatkový efekt“. Voda je zachycena a vedena, výsledkem je maximalizace síly kopu a zamezení skluzu ploutve do stran. Velmi ohebný konec listu se při návratu nahoru vrací volně a tím zmenšuje povrch a vyvíjenou námahu. Skvělé ploutve, které bohužel musely ustoupit novějším modelům a byly vyřazeny z výroby. I tak se jednalo o jedny z nejlepších ploutví, které kdy Aqualung nabízel.

Ploutve byly dodávány ve 3 velikostech SMALL(malá), REGULAR(střední) a GIANT(velká).